گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

ده راز مرموز کشف نشده کره زمین

از آب هایی که اکثر سطح زمین را پوشانده تا ماه که به دورش میچرخد، چیزهای عجیبی در سیاره مادری ما هستند که دانشمندان هنوز جوابی برای آنها پیدا نکرده اند. این همه آب از کجا آمده است؟راز کره زمین

آب در همه جا وجود دارد. 70% سطح زمین را پوشش می دهد و نام مستعار "سیاره آبی" را بر زمین گذاشته. و هنوز نمیداننو از کجا آمده؟چطور در سیاره ما خیلی زیاد است، در حالی که در بقیه

منظومه شمسی تقریبا وجود ندارد؟

اکثر دانشمندان بر این باورند، زمانی که سیاره زمین شکل گرفت، حدود چهار و نیم میلیارد سال پیش، یک سیاره خشک و سنگی بوده است محبوب ترین نظریه علمی بیان می کند که H2O به شکل چند سیارک عظیم پر از یخ برخورد کرده است.ِیکی دیگر از اینها نشان می دهد که آب در واقع در زمان تشکیل زمین وجود داشته و آن محافظ زمین را از ابر گاز و گرد و غبار که سیستم منظومه شمسی را تشکیل می دهد حفظ می کند با این حال که این اتفاق افتاد، هرچند، مطمئنا برای زندگی کردن رویش ،بهترین مکان است.

 

هسته درون زمین چیست؟

چیز دیگری که خیلی خوب ثابت میکند زمین برای زندگی موجودات روی زمین مفید است، اکسیژن است. در حالی که ما دقیقا می دانیم که چگونه آن را منشعب و پخش کرد ه اند -در 2.4 میلیارد سال پیش، موجودات میکروسکوپی به نام سینواب باکتریایی، اکسیژن را به عنوان یک ماده زائد آزاد کردند و جو را پر می کردند. اتفاقات چندین سال بعد کمی واضح تر می شود. پس از آن، سطح اکسیژن در جو زمین به شدت بالا و پایین میشد تا آن که در نهایت حدود 540 میلیون سال پیش تثبیت شد. از آن زمان تا کنون، سطح تنفسی که امروز تجربه می کنیم، باقی مانده آن است. اما چه چیزی ناگهان آن را تثبیت کرد؟این یکی از بزرگترین اسرار علمی در مورد سیاره خانه ماست.


چه چیزی باعث انفجار کامبرین شد؟

 انفجار کامبورین یک انفجار بزرگ مثل انفجار بیگ بنگ نبوده به جای آن انفجار ایجاد زندگی در سیاره زمین شد که حدود 540 میلیون سال پیش بر روی زمین رخ داده است.برای اکثر تاریخ های قبل از آن اتفاقٍ زمین، زندگی عمدتا از باکتری ها، یوکاریوت ها و گیاهان فوق العاده ساده تشکیل شده بود . در ابتدای دوره کامبوری، تکامل به نظر می رسید که به شدت رشد کرده، و موجودات پیچیده شروع به تکامل با ویژگی از قبل نادیده و جدید شدند به طور ناگهانی، موجودات زنده دارای مغز، چشم و اسکلت شدند از این رو اکثر موجودات زنده امروز می توانند ریشه های خود را به دوره کامبینی باز یابند.

بعضی از دانشمندان بر این باورند که انفجار کامبرین به علت اکسیژن فوق الذکر رخ داده است که درست در همان زمان تثبیت شده است اما از آنجایی که آنها واقعا مطمئن نیستند که چرا این اتفاق افتاده است، دلیلش واضح و روشن نیست. دیگران معتقدند که عوامل افزایش دمای زمین و توسعه محیط های آبی کم عمق نیز کمک کرده است.

 

 صفحات قاره ای چه زمانی درشت شدند؟

بخشی از دلیلی که پیش بینی زمین لرزه ها را بسیار دشوار میسازد، این واقعیت است که ما در مورد روند به وقوع پیوستن آنها چیزی نمیدانیم:زمین ساختی صفحات. پوسته زمین از چندین صفحات تغییر یافته تشکیل شده است. دانشمندان می توانند با این حال درباره زمان و چگونگی آغاز این روند، حدسی بزنند. بخشی از دلیل رازآلود بودنش این است که تقریبا هیچ مدرک زمین شناختی از آن مدت زمان بسیار قدیمی باقی نمانده است. دانشمندان می توانند زمان. شروع تقریبی این فعالیت زمین ساختی را حدود سه میلیارد سال پیش تخمین بزنند، اما چگونه شروع شدنش را هیچ کسی نمیتواند بگوید.


آیا ما همیشه قادر به پیش بینی زمین لرزه هستیم؟

 با همه مطالعات زیاد ما درباره زمین و نحوه کارکرد آن، ما هنوز قادر به ارائه راه حل برای پیش بینی دقیق زمین لرزه نیستیم . مطمئنا می توانیم امتحان کنیم، اما فناوری فعلی ما تنها می تواند آب و هوا را با دقت پیش بینی کند، و میداینیم که چگونه عمل میکند. ما می دانیم که زمین لرزه ها زمانی شروع می شود که سنگ های زیر زمین ترک و شکاف بردارند، امواج لرزه ای را به سمت سطح زمین می فرستند اما معلوم نیست که چرا این اتفاق می افتد و یا بتوان آن را پیش بینی کرد.

 

آیا ما همیشه قادر به پیش بینی زمین لرزه هستیم؟

 پیش بینی زلزله 

هسته درون زمین چیست؟

در حالی که ممکن است به نظر می رسد انسان ها با موفقیت، دورترین قسمت سیاره را کاوش کرده اند، ولی در واقع ما فقط توانستیم قسمت سطحی زمین را فقط کمی خذاش دهیم. (آرایه جناس). چیزهای بسیار زیادی درباره زمین در مقایسه با سطحش وجود دارد، بیشتر سیاره کروی عملا کشف نشده است. البته این دلیل این است که شرایط زیر سطح زمین به طور کامل غیر قابل مشاهده و تحقیق است. ما می دانیم که لایه زیر پوسته، گوشته، که از بیشتر از سنگ سیلیکات جامد تشکیل شده است. اما قلب سیاره ما یک رمز و راز باقی مانده است. برای سالیان متمادی و زیادی، دانشمندان معتقد بودند که هسته از آهن و نیکل تشکیل شده. در دهه 1950، دانشمندان کشف کردند که این عناصر به اندازه کافی وجود ندارند که از طریق آنها بتوان جرم هسته را کشف کرد.


  چگونگی پیدایش زمین


چه چیزی واقعا برای دایناسورها اتفاق افتاد؟

میلیون ها سال پیش، آنها حاکمان بی قید و شرط دنیای ماقبل تاریخ بودند، افسوس، امروزه چیزی جز اجزای جذابیت موزه ها و نمایش سینمایی نیستند. دقیقا چه چیزی باعث شد نسل این موجودات عظیم شد در 65 میلیون سال پیش به پایان خود برسد؟ یک جفت از نظریه های گسترده وجود دارد:


نشان می دهد که یک سیارک غول پیکر به زمین افتاده است. دیگری نشان می دهد که حادثه فاجعه آمیز فوران های آتشفشانی بوده. در هر حال، در هر صورت، نتیجه کاملا یکسان بود:گرد و غبار و باقی مانده می تواند جلو نور خورشید را بگیرد و مشکلات فزاینده ای را برای همه مانند فتوسنتز ایجاد کند. دمای زمین نیز به علت گازهای گلخانه ای در جو زمین خطرناک خواهد بود.


 ماه چگونه شکل گرفت؟

دانشمندان نظریه درستی درباره اینکه چرا ماهدر مدار درستی در زمین،به دورش میچرخد. بسیاری معتقدند که ماه به دلیل برخورد به زمین تشکیل داده شده. نمونه هایی از مأموریت های آپولو، نشان داده اند که ترکیب شیمیایی ماه خیلی شبیه به زمین است. این نشان می دهد که ماه ممکن است بدن جداگانه ای نداشته باشد ودر واقع از قسمتی از سیاره زمین تشکیل شده است. نظریه سوم، نشان می دهد که ماه یک بدن جداگانه دارد که به مدار زمین کشیده شده است، بهترین توضیحی را برای دلیل اینکه چرا تنها یک طرف ماه را میتوانیم، فراهم می کند.


  زمین چگونه بوجود آمد؟


زمین چگونه نام خود را کسب کرد؟

زمین تنها سیاره در منظومه شمسی است که نام آن از یک خدای رومی یا یونانی (بله، از جمله پلوتون) گرفته نشده. نام "زمین" از کلمات قدیمی انگلیسی و آلمانی است که از کلمه "زمین(ground)"می آید، اما هیچ کس نمی داند چه زمانی این اسم را گذاشتند، یا توسط چه کسی. نظریه های اولیه درباره اینکه چرا نام زمین نیز از اسطوره شناسی برگرفته نشده، این است که مردم باستان آگاهی نداشتند که زمین یک سیاره است مثل بقیه افراد. آنها فکر می کردند که سیارات افسانه ای در اطراف زمین میچرخند و به همین ترتیب آنها را نامگذاری میکردند. هرچند شواهد واقعی برای این نظریه وجود ندارد.


چگونه چاله های سیبری شکل گرفتند؟

این دهانه ها یکی از عجیب ترین زمین های جهان است. این حفره های خیره کننده عظیم در سال 2014 کشف شدند و مدام تغییر میکند. بزرگی و پهنای آنها به صورت خیلی محدود در دنیا وجود دارد، که حتی هیچ تعوری کوچکی درباره چگونگی تشکیل آن وجود ندارد.در مناطق Yamal و Gydan Penjnsulaa روسیه قرار دارند. آنها بزرگتر و بیشتر رشد کرده اند و کمبود نظریه ها درباره اینکه چرا ظاهر شدند وجود ندارد. مردم همه چیز را از یک اثر شهاب سنگ گرفته تا اتفاقات عجیب را به "بیگانگان" نسبت میدهند!

انتقادات و پیشنهادات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم