طراح ، مجری و سرگروه : مسعود طباطبایی جانباز ۶۵٪ ارتش

مصاحبه ها

 • پیام سال 1397: هر ایرانی یک دوچرخه، یک درخت، 80 میلیون ناجی آسمان آبی، بحران مدیریت - فقر فرهنگی، ویرانگر منابع طبیعی و محیط زیست
 • بحران مدیریت و بحرانهای زیست محیطی جدیست ، اهدا خون و اهدا عضو تبلور انسانیت است با بهره وری صحیح از منابع طبیعی و تاریخی به فرزندان و آیندگان هم حق استفاده بهینه بدهیم
 • جنگ و بی عدالتی اقیانوسی است که اعماقش مرگ ، امواجش درد ، ساحلش ویران ، بارانش خون و غروبش غم مرگ انسانهاست
 • حفظ منابع ملی، طبیعی، تاریخی و حماسی یک کشور نشانگر فرهنگ، افتخار و ایثار یک ملت است
آمار: 6869769

» همراه :   9300064001  98+
» همراه :   9190064003  98+
» پیامک :   9354115554  98+
» رایانامه: gpg_2003@yahoo.com
» تارنما :                www.GPG.ir
» ایران - تهران         Iran - Tehran

 

گروه انسانهای سبز GPG در سال 1382 - 2003 اعلام موجودیت نموده است

انسانی با قلبی به بزرگی دریا که در اولین روز آغاز طرح در گوش ما درس عشق ، صلح و دوستی را زمزمه نمود . “روحش شاد و یادش جاوید”


۱۳۸۲/۸/۱۵ اعلام موجودیت گروه انسانهای سبز و آغاز ایرانگردی و جهانگردی توسط مسعود طباطبائی جانباز ۶۵% ارتش با پیام عشق ، صلح و عدالت برای زندگی در اعتراض به فقر ، بی عدالتی ، تبعیض انسانی ، سوء استفاده از کودکان ، جنگ و کشتار انسانهای بیگناه با حضور شبکه های خبری ، جراید و جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون

تهران : بهشت زهرا – قطعه شهدای گمنام و قطعه هنرمندان   

 

سر گروه انسانهای سبز و زنده یاد هنرمند فقید جعفر بزرگی

     

مسعود طباطبائی جانباز 65 % ارتش هستم که از سال 1382 - 2003 تصمیم گرفتم با دل کندن از مادیات دنیا که جامعه بشری امروز را تحت شعاع قرار داده اقدام به یک حرکت ماجراجویانه بسیار سخت و غیر قابل تصور در ابعاد تاریخی ، فرهنگی ، هنری و ورزشی نمایم و با پیام عشق ، صلح و عدالت برای زندگی دور دنیا را با پای پیاده بپیمایم تا با این عمل به دیگر انسانها نشان بدهم ارزش صلح و دوستی بین ملل را و در این حرکت گسترده بعنوان یک انسان صدمه دیده از جنگ نیز اعتراضم را به فقر ، بی عدالتی ، تبعیض انسانی ( عدم برابری حقوق زن و مرد و ...... ) ، سوء استفاده از کودکان جنگ و کشتار انسانهای بیگناه اعلام نمایم و در این سفر پر فراز و نشیب مردم دیگر ملل را به صلح و دوستی فرا بخوانم

جنگ و بی عدالتی اقیانوسی است که اعماقش مرگ ، امواجش درد ، ساحلش ویران ، بارانش خون و غروبش غم مرگ انسانهاست . SMT

بعنوان یک نماد جنگ ( ایران - عراق ) بدور از هرگونه نگرش سیاسی طرح کمربند صلح جهانی را حرکتی مردمی و نماد صلح و دوستی ایرانیان اعلام مینمایم و از همه نیک اندیشان درخواست اعلام همفکری با این حرکت فرا ملی را دارم .

و تاکنون نیز با این تفکر مسیرهای فوق را بصورت انفرادی یا گروهی طی نموده ایم و تمام هزینه های جاری اجرای این طرح ملی را شخصآ با فروش خانه ، ماشین و ........ تقبل نموده ام تا بتوانم گامی کوچک در راستای عشق ، صلح و عدالت جامعه بشری بردارم ،


تا 

در پایان فاز یک طرح کمربند صلح جهانی ( سفر به دور دنیا ) با هم اندیشی انسانهای نیک اندیش که با ما اعلام همفکری نموده اند سازمانی را پیرامون فعالیتهای انسان دوستانه جهت کمک به نیازمندان جامعه ایجاد نمائیم 

و در این راستا دست پرزمهر شما را بگرمی میفشاریم و امید داریم با اعلام همفکری و حمایت ایرانیان نیک اندیش بتوانیم به این امر مهم نائل آئیم .

سروران گرامی موضاعات منتشره در این پایگاه اطلاع رسانی مروری بر اجرای طرح کمربند صلح جهانی از تاریخ  ۱۵/۸/۱۳۸۲ - ۲۰۰۳ تاکنون توسط سید مسعود طباطبائی بهمراه تیم اجرائی میباشد .

سبز باشیم و سبز زندگی کنیم تا درس عشق ، گذشت و انسانیت در جامعه زنده بماند . 


مرز کشور ترکیه 1384 - 2005

کشور ترکیه - شهر سوشهری 1384 - 2005 گروه بهمراه دوستان مهمان نواز ترکیه

عشق را دوباره با رساترین صدایی که بشنود

 برای پالایش سراسر وجودمان به قلبم هایمان خواهیم خواند

و برای درک  مفهوم واژه انسانیت به دیدار شما می آئیم

تا از چشمه وجودتان سیراب گردیم

من از مرز بین کشورها بیزارم ، از فقر بیزارم ، از بی عدالتی بیزارم ، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم ، از ستم بیزارم ، از بند بیزارم ، از زنجیر بیزارم ، از زندان بیزارم ، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم ، از هر چه هر چیز که آزادی را در بند میکشد بیزارم ، ای آزادی فرزندانت چه زندانها برایت کشیده و خواهند کشید و چه شکنجه ها برایت تحمل نموده و خواهند نمود . و من پرورده ی آزادیم ، فرزند ایران و از تبار کوروش آریایی بزرگ انسان تاریخ بشریت و بنیانگذار حقوق بشر در جهان ، مردی بی بیم ، بی ضعف و پر صبر که نام انسانیت و برابری حقوق انسانها را در جهان پر آوازه نمود . و من هرچه کنم جز پیروی از تفکر او نخواهد بود .


میل به سفر و مهاجرت و مواجه شدن با پدیده های تازه و نوین جزئی از سرشت و فطرت آدمی است . سفر و مسافرت بی شک تاریخی به قدمت تمدن بشری دارد . انسان از همان بدو هبوط روی زمین گردش و گردشگری را آغاز کرد و به اطراف خود سرک کشید . سفر و گردشگری و نمادهای آن همواره در تاریخ بشری نقش بسزا و غیر قابل انکاری داشته است . در آثار و بقایای به جای مانده از تمدن های کهن همچون ایران ، یونان ، روم ، چین  و ..... مردم و حکما نکاهی ویژه و خاص به مقوله سفر و گردشگری داشته اند . البته در آن دوران به دلیل فراهم نبودن بسترهای لازم برای گسترش مسافرت ها ، سفر مقوله ویژه و خاصی بود که به اشراف و طبقه های بالای جامعه اختصاص داشت اما امروزه این موضوع باعث تغییر و تحولات شگرقی گردیده که  به جرعت میتوان گفت دگر استفاده از روشهای مسافرت به سبک قدیم ( پیاده ، اسب ، شتر و .................. به فراموشی سپرده شده و کمتر از یک میلیون انسان یک نفر تمایل دارد با روش قدیم تن به چنین سفرهای بدهد .


خودتان را دوست بدارید تا جهان و مردمش شما را دوست بدارند


خودتان را چه‌طور می‌بینید ؟‌ خوش‌اخلاق ، زشت ، تنبل ، باهوش ، ضعیف ، مریض ، شاد ، افسرده ، بی‌عرضه و یا...

آیا فکر می‌کنید این‌ها مشخصات شما هستند ، درصورتی که شما کامل ، پاک و زیبا خلق شده‌اید بدون هیچ زشتی و پلیدی و ضعف‌ .
اگر طور دیگری در مورد خودتان فکر می‌کنید ‌، به خدایی که شما را آفریده ، بی‌احترامی می‌کنید‌ . ما همگی از روح خدا هستیم و همه‌ به یک اندازه زیبا ‌، قدرتمند و کامل آفریده شده‌ایم ولی بعضی از انسان‌ها از نعمت‌هایی که در درون‌شان وجود دارد ، استفاده کرده‌ و موفق شده‌اند و برخی دیگر ، در خواب غفلت بوده و دچار روزمرگی شده‌اند ‌.
هیچ‌گاه خودتان را کمتر از دیگران ندانید و البته هیچ‌گاه خودتان را بیش‌تر از دیگران هم ندانید . شما انسان کاملی هستید با خصوصیات ویژه‌ . هیچ‌یک از ما شبیه دیگری نیستیم . هیچ‌کس حتی دوقلوهای یکسان هم شبیه همدیگر نیستند . شاید از نظر ظاهر ، شباهت داشته باشند ولی در باطن ، با هم تفاوت دارند و پدر و مادرشان به‌خوبی این موضوع را درک می‌کنند .
در وجود ما ، هیچ بدی و زشتی و ناپاکی نیست و هرچه هست ، خوبی‌، سلامتی و زیبایی است ‌. این ما هستیم که بیش‌تر اوقات خودمان را زشت ، تنبل ، ‌بی‌عرضه ، بی‌سواد ، ضعیف ، بیمار و... می‌دانیم و با این کار ، هرچه بیش‌تر این صفات بد را به خودمان محکم‌تر می‌چسبانیم و بقیه نیز در مورد ما همین‌طور فکر می‌کنند‌. باور کنید دیگران همان‌طور که شما خودتان را می‌بیند ، شما را می‌بینند ‌.
شما باید ساختمان اعتقادات درباره‌ی خودتان را از اول بچینید ‌. هریک از ما در یک و یا چند زمینه ، استعداد فوق‌العاده‌ای داریم ولی خیلی از ما ، آن نعمت‌های زیبایی که خداوند در وجودمان قرارداده را بی‌استفاده گذاشته‌ایم .
شما کارهای خوب زیادی انجام داده‌اید که قابل ستایش هستند‌ بنابراین هیچ‌وقت خودتان را شخص بی‌ارزشی نشمارید . اگر روی نکات مثبت و استعدادهای خودتان بیش‌تر کار کنید ‌، به‌زودی می‌بینید که چه‌قدر محبوب و دوست‌داشتنی می‌شوید . ولی قبل از هر چیز ، شما باید همین که هستید را دوست داشته باشید نه چیزی که بعداً می‌خواهید بشوید . اگر همین که الآن هستید را بپذیرید ، می‌توانید به آن چیزی که در آینده دوست دارید ‌، برسید . شما باید برای هر کار خوب کوچکی که انجام می‌دهید ، به خودتان جایزه بدهید و از خودتان تشکر کنید .
شما باید برای هر یک قدم پیشرفت‌ ، خودتان را تحسین کنید ‌. برای ۲۰ دقیقه بیش‌تر درس‌خواندن‌ ، برای ۱ نمره افزایش معدل‌ ، برای ۱ کیلو وزن کم کردن‌ ، برای یک دوست جدید پیدا کردن و خلاصه برای هر قدم کوچکی که در مسیر رسیدن به هدف‌تان برمی‌دارید، از خودتان تشکر کنید ‌. انتظارهای ماورایی نداشته باشید‌ و در راه رسیدن به قله‌ی موفقیت، از کوهپایه هم لذت ببرید ‌. زندگی یعنی مسیر رسیدن به هدف، نه خود هدف ‌. یادمان باشد که باید هر لحظه شاد باشیم و خودمان را به خاطر کوچک‌ترین حرکتی ، تشویق کنیم و همسر و فرزندان‌مان را نیز به‌محض رسیدن به کوچک‌ترین موفقیتی ، تشویق کنیم .
اگر منتظر باشید تا همسر یا فرزندان‌تان همانی شوند که شما می‌خواهید و بعد تشویق‌شان کنید ‌، باید تا آخر عمر ، منتظر باشید و این آرزو را با خود به آن دنیا ببرید ! چون هیچ‌کس این‌گونه تغییر نمی‌کند .
پس یادتان باشد دست از کمال‌خواهی بردارید . شما باید در همه‌حال، از زندگی‌تان لذت ببرید و همین شادی و احساس خوب است که باعث می‌شود قانون جذب ، اتفاقات خوب و موقعیت‌های عالی را برای‌تان به‌وجود بیاورد‌ .
خودتان را به خاطر خدایی که در درون‌تان هست ، دوست داشته باشید ‌. برای خودتان ارزش قائل شوید و تشنه‌ی محبت دیگران نباشید ‌. هیچ‌گاه نخواهید که ارزش شما ، به‌وسیله‌ی دیگران تعیین شود ‌. خودتان ارزش خود را تعیین کنید و به خودتان افتخار کنید ‌.


خسته ام ، خسته ی ، خسته 

چند سال پیگیری مستمر اداری و اجرائی این طرح !!!!

با تمام خستگی هایم فردا روز خوبی است برای شروع

یک شروع تازه ، یک حرکت تاریخی ، یک گام بزرگ برای آینده

و این همه عشق و اراده را مدیون تفکرات انسان دوستانه

بزرگ انسان تاریخ بشریت و بیان گذار حقوق بشر کوروش آریایی هستم

که دنیا به دور اندیشی و انسان دوستی اش اعتراف دارد

و روزی را بنام روز جهانی حقوق بشرش نامگذاری نموده اند

اما متاسفانه در ایران هستند بسیار کسانی که میخواهند کتمانش کنند ..........!!؟

و این جای بس تعجب است آیا اینان نمیدانند تاریخ در هر حال تکرار میباشد

و اگر ما تاریخ را کتمان کنیم حتمآ تاریخ نیز ما را کتمان مینماید .

به امید آنکه در تقویم ایران عزیز روزی مزین گردد بنام این بزرگ مرد افتخار آفرین

با نام جشن انسانیت و اتحاد ایرانیان و در آنروز تمام مردم ایران زمین

بدور از هرگونه نگرش دینی ، نژادی ، سیاسی و مرزی با جشن و پایکوبی

مردم دنیا را به عشق ، صلح و دوستی دعوت نمایند .

بخوانید این جمله در گوش باد - چو ایران نباشد تن من مباد

اهدا 200 لوح سپاس، تقدیرنامه، شهروند افتخاری و 8 تندیس توسط مسئولین لشکری،کشوری و... نشانگر تلاش بی وقفه گروه انسانهای سبز  از سال 1382 تاکنون جهت گسترش فعالیتهای انسان دوستانه، صلح و دوستی، روح میهن پرستی، حفظ منابع ملی، طبیعی، زیست محیطی و ادای احترام به حماسه سازان تاریخ ساز از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده میباشد.

 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name
 • image name